Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Z Polski do Skandynawii wciąż wygodnie autokarem
Posted by

Z Polski do Skandynawii wciąż wygodnie autokarem

Planując wyprawę do Danii czy Szwecji, warto wziąć pod uwagę połączenia autokarowe. Ten sposób podróżowania kusi ceną, wygodą i bezpieczeństwem.

Kraje skandynawskie niezmiennie przyciągają Polaków szukających pracy za granicą. Z raportu Głównego Urzędu Statystycznego „Informacja o rozmiarach i kierunkach czasowej emigracji z Polski w latach 2004-2015” wynika, że w 2015 roku odnotowano ponownie wzrost liczby naszych rodaków mieszkających w Danii, Szwecji i Norwegii.

Region ten jest jednocześnie bardzo atrakcyjny pod względem turystycznym – wycieczkowiczów przyciągają zabytki Kopenhagi oraz piękna przyroda Szwecji. Jak dotrzeć do Skandynawii, jeśli nie planujemy podróżowania własnym autem? Coraz popularniejszą opcją jest przejazd autokarem.

Dla wielu Polaków autokar jest lepszy niż samolot

Choć podróż lotnicza trwa krócej, samoloty docierają tylko z lotnisk przy dużych polskich miastach do lotnisk przy dużych miastach Skandynawii. Autokary natomiast wyjeżdżają z mnóstwa małych miasteczek w Polsce i dowożą pasażerów także do niewielkich miejscowości za granicą

Autokary do Danii zatrzymują się na przystankach w miastach Kopenhaga, Fredrikshavn, Aalborg, Randers, Aarhus, Skanderborg, Horsens, Vejle, Fredericia, Kolding, Haderslev, Rødby i Slagelse. Kupując bilety autokarowe do Szwecji, dotrzemy natomiast do Malmö, Helsingborga, Halmstad, Göteborga czy Uddevalli.

– Podróż do obu krajów przebiega podobnie – mówi Mirosław Nikolin z serwisu BiletyAutokarowe.pl. – Autokary z Polski najpierw jadą do hubu w Słubicach. Tam pasażerowie połączeń antenowych przesiadają się do głównego autokaru. Ten dowozi ich do celu, z przeprawą promową z niemieckiego Puttgarden do duńskiego Rødbyhavn. Trwa ona ok. 45 minut.

Niezaprzeczalnym atutem autokarów jest cena. Bilety autokarowe są zazwyczaj tańsze niż lotnicze. Najtaniej wychodzi zwykle wykupienie biletu dwustronnego – wówczas możemy liczyć na redukcję ceny o kilkadziesiąt, a nawet ponad 100 zł.

Warto zauważyć także, że podróże autokarami są coraz bardziej komfortowe i urozmaicone. Dziś można je uznać za równie wygodne, jeśli nie wygodniejsze, niż podróże lotnicze. Na trasy międzynarodowe wyjeżdżają nowoczesne, bezpieczne pojazdy, wyposażone w toalety, mini-barek, klimatyzację i DVD. Przewoźnik Sindbad Eurobus ma we flocie pojazdy, którymi przewożono drużyny piłkarskie biorące udział w Mistrzostwach Europy.

skandynawia-autokar

Jak przygotować się do autokarowej wyprawy?

– Przede wszystkim z wyprzedzeniem zamówmy bilety, aby móc skorzystać z promocji dostępnych przy wczesnej rezerwacji, i przygotujmy niezbędne dokumenty – radzi Nikolin z BiletyAutokarowe.pl. – Podczas pakowania zastanówmy się, co włożyć do bagażu podręcznego. Powinien znaleźć się w napój i lekka przekąska – jedna z tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni i które nie sprawią nam niespodziewanych kłopotów trawiennych. W autokarze możemy zamówić kawę, herbatę czy wodę mineralną, ale posiłki należą do rzadkości.

Nie zapomnijmy o rozrywce. Choć wielu przewoźników instaluje w autokarach odtwarzacze DVD, być może będziemy chcieli obejrzeć film na przenośnym odtwarzaczu, posłuchać muzyki czy zagłębić się w lekturze. Niektóre linie oferują bezpłatny internet bezprzewodowy.

Pomyślmy także, czy nie warto wziąć w podróż poduszki czy przenośnego zagłówka. Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną powinny zaopatrzyć się w odpowiednie leki, np. Aviomarin, lub miętowe cukierki, które także łagodzą dolegliwości. Pasażerowie mający problemy z krążeniem mogą założyć skarpety uciskowe. Przeciwdziałają one puchnięciu kostek i łagodzą dyskomfort nóg w czasie długiego przebywania w pozycji siedzącej.

Porównajmy wszystkie opcje, wybierzmy najkorzystniejszą

Choć przejazdy autokarem są zwykle znacznie tańsze niż loty, mimo wszystko warto przeanalizować wszystkie możliwości, aby nie przegapić żadnej ciekawej okazji. W serwisie BiletyAutokarowe.pl możemy przejrzeć oferty linii autokarowych i lotniczych, i porównać różne możliwości dotarcia do celu. Kiedy już wybierzemy najkorzystniejszą opcję, zakup biletu online lub przez telefon zajmie niecałe pięć minut.

 

Fot: biletyautokarowe.pl

10 0 348 10 lutego, 2017 Baza Turystyczna, News, Turystyka 10 lutego, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.