Zakończenie ZIO Soczi - jeszcze dwa medale

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Posted by

Zakończenie ZIO Soczi – jeszcze dwa medale

Zakończenie ZIO Soczi – Polacy zdobywają kolejne dwa medale przez panczenistów

W sobotę tor na Adler Arenie był niezwykle szczęśliwy dla biało-czerwonych. Kobiety wywalczyły srebrny, mężczyźni brązowy medal w rywalizacji drużynowej łyżwiarzy szybkich w Soczi. Zbigniew Bródka zdobył swój drugi medal na igrzyskach w Soczi.

Pierwsze z medalu cieszyły się nasze panie, które w półfinale zmierzyły się z reprezentacją gospodarzy. Polki w składzie: Katarzyna Bachleda – Curuś, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska pewnie wygrały, zapewniając sobie przynajmniej srebrny medal. W finałowej konfrontacji z rewelacyjnym na tych igrzyskach Holenderkami, były jednak bez szans. W składzie finałowym Natalię Czerwonkę zastąpiła Katarzyna Woźniak, dzięki czemu na podium zobaczyliśmy cztery nasze reprezentantki.

Sukces naszych panczenistów przypieczętowali mężczyźni w składzie: Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański. Drużyna po dramatycznym biegu o brązowy medal zwyciężyła z reprezentacją Kanady. Kibice przeżyli chwile grozy, gdyż w pierwszej części Polacy przegrywali o ponad 2 sekundy. Z każdym okrążeniem podopieczni Wiesława Kmiecika odrabiali jednak stratę, ostatecznie zwyciężając różnicą ponad 2 sekund.

Polscy panczeniści tym samym zdobyli 3 z 6 medali przywiezionych przez biało-czerwonych z Soczi. W klasyfikacji medalowej samych łyżwiarzy szybkich, Polska zajęła 2. miejsce. Bezkonkurencyjni byli Holendrzy, którzy przywiozą do kraju aż 23 krążki.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ministerstwa Sportu i Transportu (msport.gov.pl)
Fot: sxc.hu

Polecamy również:

Kamil Stoch zdobywa złoto
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi
– Łyżwiarstwo szybkie
Justyna Kowalczyk wygrała olimpijski bieg (VIDEO)

1 0 1211 25 lutego, 2014 News, News - podział na kraje, Polska - news, Sport 25 lutego, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.