Znajomość języków obcych wśród Polaków

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Znajomość języków obcych wśród Polaków
Posted by

Znajomość języków obcych wśród Polaków

Wymóg rynku czy nauka dla przyjemności?

Znajomość języków obcych to jedna z bardziej liczących się umiejętności na rynku pracy. Polacy wiedząc, że jest to jeden z koniecznych warunków do zrobienia kariery zawodowej, coraz chętniej doskonalą swoje umiejętności i korzystają z kursów oferowanych przez szkoły językowe. Potwierdzają to statystyki wyszukiwarki lokalnej Panoramafirm.pl, która już w sierpniu br. odnotowała 75% wzrost zapytań o szkoły językowe i 108% wzrost tego zapytania w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Zanim zdecydujemy się na odpowiedni kurs analizujemy oferty różnych placówek, a wyszukiwanie potrzebnych nam informacji rozpoczynamy od sprawdzenia ich w Internecie. Właściciele szkół zdają sobie z tego sprawę, dlatego coraz częściej decydują się na promocję w mediach cyfrowych. Tylko w wyszukiwarce lokalnej panoramafirm.pl jest ponad 8500 szkół z całej Polski, które reklamują swoje usługi. – mówi Magdalena Wypychowicz, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Rynku, Eniro Polska. Najczęściej szukamy dobrej szkoły lub kursu, z bogatą ofertą, atrakcyjnymi cenami i zlokalizowaną w pobliżu miejsca pracy lub zamieszkania. Mobilna Panorama Firm pozwala na lokalizowanie na mapie m.in. szkół językowych, a także na bezpośrednie dotarcie do nich. – dodaje Magdalena Wypychowicz.

Minimum dwa języki obce, w tym biegła znajomość angielskiego – to standardowe wymagania pracodawców. Jak wynika z danych Pracuj.pl  w pierwszym półroczu br. w połowie ogłoszeń o pracę opublikowanych na portalu pojawił się wymóg znajomości języka obcego, w tym 47% angielskiego, 9% niemieckiego i 3% francuskiego. Ze względu na zwiększające się kontakty biznesowe między firmami polskimi a skandynawskimi rośnie także zapotrzebowanie na osoby władające szwedzkim, duńskim lub norweskim.

Chęć nauki języków obcych wśród Polaków wynika m.in. z rosnącej świadomość zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników, że aby odnieść sukces, systematycznie muszą podnosić swoje kompetencje, w tym także umiejętności językowe. Wymogi rynku pracy sprawiły, że Polacy bardzo dobrze wypadają w rankingach znajomości języków obcych. W rankingu Education First, sprawdzającym znajomość języka angielskiego w firmach, Polska uplasowała się na 6. miejscu z 63 badanych państw na świecie, wyprzedzając m.in. Niemcy, Szwajcarię, Belgię, Austrię i Holandię.

Rozwój kariery zawodowej to nie jedyny powód dla którego Polacy chętnie uczą się języków obcych. Równie ważna jest możliwość swobodnej rozmowy podczas wyjazdów zagranicznych, a także obejrzenia filmu czy przeczytania książki w oryginale.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.com

3 0 869 06 stycznia, 2017 Nauka i badania, News Styczeń 6, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.