Polacy wśród najlepszych w Imagine Cup

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Polacy wśród najlepszych w Imagine Cup
Posted by

Polacy wśród najlepszych w Imagine Cup

Nasi studenci wśród najlepszych w konkursie firmy Microsoft

 

Imagine Cup to konkurs technologiczny dla studentów organizowany przez firmę Microsoft. Drużyna z Politechniki Gdańskiej znalazła się wśród 15 najlepszych w Polsce. 8 kwietnia walczyć będzie w Warszawie o awans do półfinałów światowych.

Konkurs Imagine Cup skierowany jest do studentów, którzy potrafią przekuć swoje pomysły w realne rozwiązania technologiczne. Dotychczas wzięło w nim udział blisko 2 miliony osób ze 190 krajów. W tym roku IC odbywa się po raz trzynasty. Uczestnicy rywalizują w kategoriach: Gry (Games), Innowacje (Innovation) oraz Projekty Społeczne (World Citizenship). Laureaci pierwszych miejsc w każdej z kategorii, czyli TOP3 naszego kraju, będą reprezentować Polskę w półfinałach światowych. Wyłonione w nich drużyny (na tym etapie rywalizacja odbędzie się wirtualnie, on-line), powalczą o podium w finałach światowych w Seattle.

Nasi finaliści to drużyna Lumi-Systems, która w kategorii „Gry” zaproponowała platformę do rozgrywek karcianych „Card Games Platform”. Ich projekt zwirtualizuje gry karciane nie zmieniając ich „kanapowej” natury. Gracze wybiorą jedną z wielu gier dostępnych w aplikacji na tablecie – będącym odzwierciedleniem stołu – a następnie podłącza się do niego telefonami – „dłońmi z kartami”. Możliwość modyfikowania zasad i kart rozszerzy dużą bazę gier w teoretycznie nieskończony zbiór.

W skład zespołu wchodzą: Krzysztof Kowalski – obecnie już absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG, Marta Milewska – studentka tego samego wydziału, Michał Platta z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG oraz Krystian Trubisz z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

– Gry karciane przeżywają drugą młodość. Sami się w nie mocno wkręciliśmy – mówi Krzysztof Kowalski. – Chcieliśmy zagrać w Sylwestra, ale nie mieliśmy przy sobie kart. Szukaliśmy w Internecie aplikacji, która pozwoliłaby nam na to. Kiedy okazało się, że takie aplikacje nie istnieją, wiedzieliśmy już czym zajmiemy się w konkursie Imagine Cup.

Niezależnie od wyników konkursu, zespół z PG chce sprzedać swój pomysł. Planują skorzystać z portalu crowdfundingowego i z pomocą internautów sfinansować stworzenie komercyjnej wersji swojej platformy karcianej (potrzebują profesjonalnych grafik oraz ścieżki dźwiękowej).

Drużyna wyłoniona spośród członków koła naukowego .NET z Politechniki Gdańskiej czwarty rok z rzędu znalazła się w finale krajowym Imagine Cup. Zanim Lumi-Systems przedstawi swoją prezentację przed komisją ekspercką w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie (finał zaplanowano w dniach 8-9 kwietnia), zawodnicy muszą nagrać tę prezentację i wraz z demo platformy przesłać organizatorom konkursu.

W tegorocznej edycji Imagine Cup główny nacisk został położony na biznesowy potencjał studenckich projektów. Wszystkie drużyny na początku rywalizacji wzięły udział w szkoleniach z zakresu opracowania strategii komercjalizacji projektu. Finaliści uzyskają także szansę biznesowego wsparcia swoich rozwiązań przez fundusz inwestycyjny.

Współorganizatorem Imagine Cup jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego, patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Gospodarki. Partnerami wydarzenia są firmy: Agencja Rozwoju Przemysłu, ArtifexMundi, Billennium oraz ICL. Partnerem Technologicznym została firma Comarch.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

2 0 702 06 kwietnia, 2015 Ciekawostki, News Kwiecień 6, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.