Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Projekcja filmu „Krzyż i korona” w Kopenhadze
Posted by

Projekcja filmu „Krzyż i korona” w Kopenhadze

Kopenhaska premiera filmu „Krzyż i korona”

31 marca 2017 r. w sali przy Kościele Św. Anny w Kopenhadze odbyła się projekcja filmu „Krzyż i korona” w reżyserii Zdzisława Cozaca.

Film, który jest fabularyzowanym dokumentem wyprodukowanym przez TVP1 i TVP Historia, powstał z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Opowiada o najdawniejszej historii naszego kraju – kształtowaniu się państwa Piastów oraz o początkach chrześcijaństwa na ziemiach polskich. W filmie, dzięki nowoczesnym komputerowym animacjom i historycznym rekonstrukcjom, odtworzono piastowskie grody, bitwy, dworskie uroczystości oraz sceny z codziennego życia w czasach Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Dzięki filmowi, widz mógł nie tylko poczuć atmosferę sprzed tysiąca lat, ale też zapoznać się z jednym z ciekawszych wątków polskiej historii wokół którego nadal toczą się gorące naukowe spory, którym wyraz dawali wypowiadający się najwybitniejsi polscy historycy i archeologowie – prof. H. Samsonowicz, prof. H. Kóčka-Krenz czy prof. T. Jasiński.

Projekcja odbyła się przy współpracy Ambasady RP w Kopenhadze oraz Polskiej Misji Katolickiej w Kopenhadze.


Źródło: Ambasada RP w Kopenhadze (kopenhaga.msz.gov.pl)
Fot: kopenhaga.msz.gov.pl

1 0 838 10 kwietnia, 2017 Dania - news, Kultura i sztuka, News 10 kwietnia, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.