Przesiewowe badania logopedyczne w Norwegii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Przesiewowe badania logopedyczne w Norwegii
Posted by

Przesiewowe badania logopedyczne w Norwegii

Przesiewowe badania logopedyczne w Bergen

Z radością informujemy, iż od najbliższych zajęć Polska Szkoła w Bergen rozpoczyna program przesiewowych badań logopedycznych. Badania te służą wykrywaniu zaburzeń rozwoju mowy i wczesnej profilaktyce zaburzeń mowy. Nasi logopedzi – pani mgr Małgorzata Młynarska oraz pani mgr Sylwia Kolasa, obejmą opieką poszczególne klasy oceniając stan artykulacji głosek, zdolność wypowiadania się. Zbadają także funkcje połykowe i oddechowe oraz budowę i sprawność aparatu artykulacyjnego.

Po przeprowadzonych badaniach w klasach logopedzi skontaktują się indywidualnie z rodzicami tych dzieci, które wymagają opieki logopedycznej. Dzieci wraz z rodzicami zostaną zaproszone na indywidualne konsultacje logopedyczne w ramach zajęć dydaktycznych w naszej szkole. Na konsultacjach rodzice zostaną zaopatrzeni w zestawy ćwiczeń do pracy z dziećmi. Skuteczność oraz czas trwania terapii zależeć będzie nie tylko od rodzaju i stopnia zaburzenia, ale również od współpracy rodziców z logopedą. Należy pamiętać, że po konsultacjach konieczne będą regularne, codzienne ćwiczenia z dzieckiem w domu. Efekty tych ćwiczeń logopedzi będą monitorować na kolejnych konsultacjach przeprowadzanych w ciągu roku szkolnego, ustalanych indywidualnie z rodzicami.

W dniu 24.09.2016 r. w godzinach 9:50 – 14:00 logopedzi przeprowadzą badania przesiewowe w klasie I, IIa oraz IIb. Prosimy o jak największą frekwencję w tym dniu na zajęciach.

 

Więcej o naszych logopedach na naszej stronie:
http://www.polskaszkolawbergen.no/logopeda/

 

Źródło: Polska Szkoła w Bergen (polskaszkolawbergen.no)
Fot: własność redakcji

2 0 414 21 września, 2016 News, Norwegia - kalendarium, Norwegia - news, Zdrowie Wrzesień 21, 2016

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.