Skandynawia do poznania - piknik

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Skandynawia do poznania – piknik
Posted by

Skandynawia do poznania – piknik

Skandynawia do poznania nad Jeziorem Maltańskim

SKANDYNAWIA DO POZNANIA to piknik rodzinny, który odbędzie się 8 czerwca (niedziela), nad Jeziorem Maltańskim na Trybunach Ziemnych. Celem imprezy jest przybliżenie Poznaniakom, tym małym i tym dużym, kultury i tradycji krajów skandynawskich. Zdrowy i sportowy styl życia, aktywizujący całą rodzinę będzie motywem przewodnim wydarzenia.

Skandynawski festiwal rozpocznie się punktualnie o godzinie 11.00. Tego dnia, na zielonych tarasach Malty, powstanie prawdziwe skandynawskie miasteczko, w którym odbędą się liczne animacje, zabawy oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów wydarzenia.

Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć jak żyli  Wikingowie, przymierzyć ich stroje, wziąć udział w bojach oraz posłuchać czytanych przez nich baśni o dzielnych rycerzach, księżniczkach i smokach.

Niewątpliwą atrakcją dla małych amatorów dobrego smaku będą warsztaty kulinarne dla dzieci, podczas, których odkryją tajniki „Zdrowych Przekąsek”.

Dla zachowania równowagi, po kulinarnym szaleństwie będzie można przyłączyć się do zajęć fitness, nordic walking, warsztatów tanecznych, zabaw piłkarskich organizowanych przez akademię Piotra Reissa lub wziąć udział w rodzinnych podchodach Tipspromenad, w których główną nagrodą będzie 4-osobowy rejs promem Unity Line.

Dla miłośników skandynawskiego designu odbędą się zajęcia z plecenia wianków, warsztaty DIY (Zrób to sam) oraz warsztaty recyclingu. Dla młodszych dzieci, zajęcia manualne opracowane na podstawie bajek o Albercie Albertsonie zapewni księgarnia Między Słowami,.

Ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników pikniku będzie możliwość udziału w warsztatach językowych.

Majsterkowicze oraz fani klocków będą mieli szansa zapoznać się z konstrukcją wiatraka lub latarni, a następnie sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów kreatywnych z duńskimi klockami w roli głównej.

Dużą atrakcją dla najmłodszych uczestników pikniku, będzie z pewnością Książkobus, do którego wchodzi się niczym jak do paszczy Wieloryba, a w którym zastaną wiele niespodzianek i gościa specjalnego, który pojawi się w Poznaniu tylko z okazji wydarzenia Skandynawia Do Poznania.

Więcej informacji oraz szczegółowy plan pikniku skandynawskiego znajduje się na  www.facebook.com/SkandynawiaDoPoznania oraz stronie www.skandynawiadopoznania.pl

Pikniki Skandynawia Do Poznania realizowany jest w ramach projektu Europa Do Poznania, którego pomysłodawcą i realizatorem jest agencja 4 way communication.

Program w skrócie:

– Obóz Wikingów
– Rodzinna Zabawa Tipspromenad – Nagroda Główna: 4-Osobowy Rejs Promem Unity Line
– Nordic Walking
– Fitness dla Dużych i Małych
– Warsztaty Językowe
– Warsztaty Plastyczne i Kulinarne dla dzieci,
– Zajęcia Kreatywne z klockami Lego
– Książkobus – Animacje oparte o baśnie Jana Christiana Andersena
– Warsztaty z Albertem Albertsonem
– Skandynawski Design
– Piłkarska Akademia Reissa
– Rodzinne Plecenie Wianków
– Gry z Zabawy rodem ze Skandynawii
– Liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

2 0 2077 29 maja, 2014 Kalendarium, Kultura i sztuka, News, Polska - kalendarium, Zdrowie Maj 29, 2014

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.