Targi pracy - dlaczego warto wziąć w nich udział

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Targi pracy – dlaczego warto wziąć w nich udział
Posted by

Targi pracy – dlaczego warto wziąć w nich udział

Targi pracy – dlaczego warto wziąć w nich udział

 

Każdy o nich słyszał, ale niewielu bierze udział. Dlaczego? Są przecież jedną z ciekawszych propozycji urzędów pracy na wspieranie zatrudnienia. Stwarzają możliwość bezpośredniego spotkania poszukujących pracy z pracodawcami.

Są organizowane przez cały rok, jednak najczęściej w okresie wiosenno-jesiennym. Przygotowujące targi urzędy pracy zapraszają do udziału pracodawców, osoby poszukujące pracy oraz ekspertów ds. rynku pracy, szkoleń.

Oferta targów

Jest ona skierowana nie tylko do osób poszukujących pracy, ale także do pracodawców, którzy dzięki udziałowi w nich mają możliwość przeprowadzenia bezpłatnej rekrutacji jak również zareklamowania swojej firmy. Niewątpliwie jedną z największych zalet targów pracy jest możliwość bezpośredniego spotkania z pracodawcami, zapytania o wolne miejsca pracy, wymagania, a nawet podpytania przedstawicieli firmy o atmosferę panującą w ich miejscach pracy.

Z drugiej strony targi są przede wszystkim szansą na znalezienie zatrudnienia. Niemal wszyscy pracodawcy, których stoiska znajdują się w miejscu imprezy, mają specjalne skrzynki, do których można wrzucić swoje CV. Przewagą targów jest jednak oczywiście możliwość bezpośredniego kontaktu obu stron: poszukujących pracy i pracodawców. Warto tez wziąć udział w przedsięwzięciu organizowanym przez urzędy pracy ze względu na ofertę bezpłatnych warsztatów i szkoleń, które zazwyczaj są integralnym elementem targów. Tematyka oferowanych zajęć czesto jest skupiona wokół metod aktywnego poszukiwania pracy, zagadnień związanych z autoprezentacją, mową ciała, rozmową kwalifikacyjną, konstrukcją dokumentów aplikacyjnych.

Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości

Jednym ze sposobów walki z bezrobociem jest wspieranie rozwoju nowych firm. W związku z tym, w programach targów pojawiają się warsztaty dotyczące np. źródeł finansowania działalności gospodarczej oraz sposobów pozyskiwania funduszy; umiejętności przydatnych dla młodego przedsiębiorcy czy podstawowych zasad księgowości. Dodatkowo na oznaczonych stanowiskach osoby zainteresowane założeniem własnej działalności mogą spotkać się z ekspertami z różnych dziedzin, a nawet osobami, które same korzystały z pomocy finansowej na otwarcie własnej firmy.

Program targów zależy przede wszystkim od ich organizatora. W ostatnim czasie takie targi są organizowane nie tylko przez urzędy pracy, ale również szkoły czy firmy związane z branżą rynku pracy. Udział w targach jest bezpłatny, natomiast korzyści mogą być naprawdę nieocenione. Warto sprawdzać informacje na temat najbliższych targów. Doskonałym miejscem ku temu jest zakładka „Informacje z regionu” serwisu Zielona Linia, gdzie na bieżąco pojawiają się wiadomości o najbliższych targach pracy, a także inne, ważne informacje dotyczące wydarzeń związanych z rynkiem pracy w różnych regionach Polski: http://zielonalinia.gov.pl/Informacje-z-regionu-32296.

Więcej praktycznych artykułów i najnowszych wiadomości z rynku pracy można znaleźć na: https://www.facebook.com/zielonalinia19524.

Joanna Niemyjska (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia)

Fot: freeimages.com

3 0 683 23 kwietnia, 2015 News, Praca Kwiecień 23, 2015

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej http://www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. ( Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.