Wyspy Owcze zależne od Danii

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Wyspy Owcze zależne od Danii
Posted by

Wyspy Owcze zależne od Danii

Wyspy Owcze zależne od Danii – prawa i obowiązki

Wyspy owcze są zależne do Danii i to terytorium autonomiczne i nie wstąpiły do Unii Europejskiej. Z Danią, Norwegią i Islandią jest połączenie promowe (przewoźnik Smyril Line), a z Kopenhaga połączenie lotnicze (przewoźnik Atlantic Airways). Dowód osobisty i paszport uprawnia do wjazdu na Wyspy Owcze. Pobyt turystyczny nie przekracza 3 miesięcy. Przed wjazdem na Wyspy Owcze zalecane jest wykupienie osobistego ubezpieczenia, które obejmuje koszty leczenia, transport medyczny, pobyt w szpitalu. Nie obowiązuje tutaj ubezpieczenie zdrowotne z NFZ jak i Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ. Nie trzeba się szczepić ponieważ nie występuje zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Nie ma tutaj przepisów unijnych tylko przepisy celne.

Wwozić można towary bezcłowe do osobistego użytku. Przykładem może być 250 ml wody toaletowej, 100 szt. Papierosów, 50 cygar. Lecz maksymalna wartość tych produktów nie może przekroczyć 2.500 DKK. Osoby poniżej 18 roku życia nie mogą wwozić alkoholu.

Na wyspach owczych jest zakaz przywozu psów. Osoby, które nie są rezydentami Wysp Owczych mogą się starać o zwrot podatku VAT od zakupionych towarów. Dodatkowe informację znajdują się na stronie internetowej : www.taks.fo. Na wyspach Owczych wymagane jest posiadanie zielonej karty. Jeżeli jej nie posiadamy należy ją wykupić w firmie ubezpieczeniowej: Tryggingarfelagid Frroyar. Nie ma problemu z transportem publicznym. 112 jest numerem alarmowym.

Informacje na temat Wysp Owczych można znaleźć na stronach internetowych: www.faroeislands.com oraz www.visitfaroeislands.com. W Kopenhadze znajduje się biuro Przedstawiciela Wysp Owczych (Strandgade 91, 4. sal, 1401 Copenhagen K; tel. 0045 32 83 37 70, faks 0045 32 83 37 75, e-mail: copenhagen@tinganes.fo).

 

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
Fot: freeimages.com

4 0 802 24 lutego, 2017 atrakcje turystyczne DK, Dania - baza turystyczna, News, Turystyka 24 lutego, 2017

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.