Wystawa o Spitsbergenie w Polsce

Z ostatniej chwili

Przeczytaj również

Reklama

Pogoda

Nasze społeczności

Reklama

My na Pinterest

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
More Pins »
Wystawa o Spitsbergenie w Polsce
Posted by

Wystawa o Spitsbergenie w Polsce

W dniach 9 – 14 październik bieżącego roku w hallu Sejmu odbyła się wystawa, poświęcona badaniom polarnym, które przeprowadzają polscy naukowcy, w tym szczególnie działalności Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na norweskim Spitsbergenie.

Wystawa ta została zorganizowana przez Marię Nowak – Przewodniczącą Polsko – Norweskiej grupy Parlamentarnej, która współpracowała z Akademią Morską w Gdyni oraz Instytutem Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.

Uroczystość otwarli wicemarszałek Sejmu RP Marek Kuchciński oraz Ambasador norweski w Polsce Karsten Klepsvik.

Wicemarszałek w trakcie otwarcia wspominał o długoletniej tradycji badań polarnych pod polską flagą.

Na dzień dzisiejszy w badaniach polarnych uczestniczy duża ilość polskich uczelni i ośrodków naukowych zrzeszonych w Polskim Konsorcjum Polarnym, a wyniki tych badań cieszą się wielkim uznaniem.

Prof. Piotr Głowacki – kieronik Zakładu Badań Polarnych i Morskich w Instytucie Geofizyki przedstawił historię oraz zasady funkcjonowania Polskiej Stacji Polarnej, którą nazywa się „Polskim Domem pod Biegunem”. Stacja ta, działająca już od 55 lat, służy jako baza wypraw badawczych.

Fot: sxc.hu

Dodaj komentarz

Reklama

Przelicz waluty

My na Twitterze

Reklama

Nasi fani na Facebooku

Reklama

Video

obsługa marketingowa NETRAD | agencja marketingowa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa do powielania, używania i publikacji zawartości strony internetowej www.WirtualnaSkandynawia.pl lub jej części podlegają przepisom ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 04.02.1994 r. (Dz. U. Nr 24, poz. 83 z późn. zm.). Wszystkie znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właścicieli.